Заява украïнського біженця для отримання захист у Швеціï

Опубліковано .

Процес подання заяви украïнського біженця для отримання захист у Швеціï відповідно до Директиви Європейського Союзу про масових біженців.

Вимоги до кандидатів на тимчасовий захист у Швеціï.

Ви можете отримати дозвіл на проживання з тимчасовим захистом відповідно до Директиви про масових біженців, якщо ви:

 • є громадянином Украïни та проживав в Украïні до 24 лютого 2022 року, або
 • мати посвідку на проживання як біженця або альтернативно потребує захисту в Украïні, або
 • є членом сім'ï для обох вищезгаданих.

Чтобы подпадать под действие Директивы о массовом біженців, вы должны:

 • залишили Украïну 24 лютого 2022 року чи пізніше, та
 • мати можливість пред'явити чинний паспорт або інший документ, що засвідчує особу. Діти віком до 18 років можуть отримати дозвіл на проживання, не маючи дійсного паспорта або документа, що засвідчує особу.

Особи, які вчинили певні злочинні діяння або становлять загрозу безпеці Швеціï, не можуть отримати дозвіл на проживання відповідно до Директиви про масових біженців.

Способи подання заяви

Ви можете зареєструвати свою заяву через Інтернет або особисто відвідати Шведську міграційну службу.

Вимоги до використання е-послуги

Заявник повинен мати:

 • адреса електронноï пошти;
 • мобільний телефон;
 • цифрова копія або фото паспортів або документів, що засвідчують особу, для всіх дорослих, на яких поширюється ваша заява.

Для використання електронноï пошти необхідно створити обліковий запис. Після натискання кнопки «Застосувати» вам необхідно:

 • Натисніть кнопку Ім'я користувача та пароль. Англійською: Account клацніть на Username and password.
 • Натисніть посилання «Створити новий обліковий запис». Англійською: Create new account.
 • Заповніть дані в запропонованій формі.

«Застосувати» англійською.

Власне подання заяви

Якщо ви не можете скористатися електронною послугою, ви повинні особисто відвідати Шведську міграційну службу, щоб зареєструвати свою заяву. Потім вам потрібно буде відповісти на запитання про те, хто ви та коли залишили Украïну. Ви повинні пред'явити паспорт або документи, що засвідчують особу, та Шведська міграційна служба сфотографує вас та візьме ваші відбитки пальців.

Ви можете подати заяву на отримання посвідки на проживання для тимчасового захисту відповідно до Директиви про масові біженці та отримати допомогу з житлом в офісі Шведського міграційного служба за наступними адресами:

Boden. Адреса: Hedenbrovägen 4, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, четвер з 9:00 до 15:00.

Göteborg. Адреса: Streteredsvägen 90, Kållered, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9:00 до 16:00.

Malmö. Адреса: Agnesfridsvägen 111, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9:00 до 12:00.

Norrköping. Адреса: Slottsgatan 82, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9:00 до 12:00.

Stockholm – Märsta. Адреса: Maskingatan 9, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9:00 до 15:00.

Stockholm – Sundbyberg. Адреса: Sturegatan 15, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9:00 до 15:00.

Sundsvall. Адреса: Sjögatan 17, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, четвер з 9:00 до 15:00.

Örebro. Адреса: Östra Bangatan 7 A, дивись Гугл карта. Час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця з 9:00 до 15:00.

Після отримання вашоï заяви

Міграційній службі Швеціï потрібно кілька днів, щоб перевірити, чи маєте ви право на захист відповідно до Директиви про масових біженців.

Після прийняття рішення, Міграційна служба надішле листа на поштову адресу, яку ви вказали у своïй заяві.

Збережіть контрольний номер або номер позначення, який ви отримали під час подання заяви на дозвіл на проживання. Ви повинні назвати номер, коли зв'яжетесь зі Шведською міграційною службою. Ви також можете використовувати цей номер, щоб дізнатися, чи ми прийняли рішення за вашою заявкою.

Після ухвалення рішення

Після позитивного рішення, ви отримаєте карту посвідки на проживання (шведською uppehållstillståndkort, коротко UT-kort) як доказ вашого посвідки на проживання з тимчасовим захистом.

Якщо ви при подачі заяви через електронну службу не надали фотографію та відбитки пальців, повинні з'явитися в Шведську міграційну службу, для надання всієï інформаціï, яка потрібна для виготовлення вашоï карти посвідки на проживання.

Після того, як ви отримали рішення, ви маєте право на житло та фінансову підтримку від Шведського міграційноï служби.

Читайте про Після отримуєте посвідку на проживання у Швеціï

Оригінальна інформація міграційноï служби Швеціï шведською мовою.

Контакт для допомоги