Швеція для украïнських біженців

Опубліковано .

Подання місіï весайта

Зміст цього веб-сайту надає інформацію для біженців з Украïни, які обирають Швецію для проживання. Цей зміст має важливу інформацію із сепаратних державних установ, зібрану на одному веб-сайті для спрощення використання. Видавцем веб-сайту є NikAnt Webkonsult AB. Автор утримання та перекладач Nikolaj Antonov.

Зміст має перекладені документи державних установ Швеціï та коментарі автора, які можуть допомагати біженцям з Украïни у розумінні процесу набуття статусу біженця та про адаптацію у Швеціï.

Вид на проживання відповідно до Директиви Європейського Союзу про тимчасовий захист біженців з Украïни

Директива про тимчасовий захист означає, що громадяни Украïни та особи, які є біженцями та залишили Украïну після російського вторгнення, можуть отримати тимчасовий дозвіл на проживання у Швеціï. Директива поширюється на громадян Украïни, які проживали в Украïні до 24 лютого 2022 року та ïхніх родичів. Дорослі повинні мати паспорт або інші украïнські документи, що посвідчують ïхню особу.

Людина, яка отримала такий дозвіл на проживання, матиме можливість отримувати допомогу з харчуванням та житлом, право на роботу, право на базовий догляд, право на навчання дітей у школі та певну фінансову підтримку у Швеціï.

Оригінальна інформація міграційноï служби Швеціï шведською мовою.

Як це допомагає вам

Отримання цього виду на проживання легалізує ваше проживання у Швеціï та створить вам сприятливі умови проживання. Це можливо найважливіший крок для адаптаціï вашого проживання до Швеціï.

Подати заявку на захист відповідно до Директиви про масових біженців

Ви, що втекли від війни в Украïні, маєте право отримати дозвіл на проживання з тимчасовим захистом у Швеціï відповідно до Директиви Європейського Союзу про масових біженців. В даний час міграційній службі Швеціï потрібно кілька днів для видачі посвідки на проживання відповідно до Директиви про масових біженців.

Процес подання заяви украïнського біженця на захист у Швеціï.

Карта LMA для прохачів притулку

LMA (lagen om mottagande av asylsökande шведською) це закон про прийом осіб, які шукають притулку. При подачі заяви про надання притулку в Швеціï вас сфотографують і пізніше ви отримаєте так звану карту LMA, яка є доказом вашого статусу прохача притулку, який у свою чергу дозволяє вам перебувати на територіï Швеціï в очікуванні рішення про надання статусу біженця. Карта LMA є особистою та замінює квитанцію, отриману вами під час подання заяви про надання притулку. Карта LMA також містить інформацію про те, чи маєте ви право працювати протягом терміну перебування як прохача притулку, так звана AT-UND. Карта LMA являє собою пластикову картку з вашою фотографією, яка показує, що ви є прохачем притулку.

Зразок картки LMA

Оригінальна інформація міграційноï служби Швеціï шведською мовою.

Банківська картка для прохачів притулку

Фінансова компенсація, яку ви отримуєте від Шведськоï міграційноï служби, зараховуйться на банківську карту Маестро.

Оригінальна інформація міграційноï служби Швеціï шведською мовою.

Координаційний номер

Після отримання посвідки на проживання ви можете подати заяву для отримання координаційний номер (samordningsnummer шведською), який є ідентифікаційним номером для персони, не є постійними жителями або громадянами Швеціï, i який необхідний для контактувати з установами Швеціï. Координаційний номер спрощує контакт із державними установами, роботодавцями, школами, банками та іншими установами. Координаційний номер видається податковою службою Швеціï. Оригінальна інформація шведськоï податковоï служби на украïнській мові.

Право на роботу у Швеціï.

Щоб мати право працювати, поки ви зі статусом очікування притулку, ви повинні отримати підтвердження того, що ви звільнені від обов'язку мати дозвіл на роботу (Arbeta under tiden som asylsökande, скорочено AT-UND шведською). Після отримання вами рішення AT-UND, це реєструється прямо на вашій карті LMA, і ваш роботодавець може перевірити його, відсканувавши QR-код. Наявність у вас AT-UND дозволяє звернутися до Державноï служби зайнятості Швеціï для пошуку роботи.

Контакт для допомоги

Я мігрував до Швеціï з Латвіï та створював бізнес у Швеціï. Якщо ви хочете створювати бізнес у Швеціï чи маєте проблеми з пошуком роботи, то я можу допомагати вам. Не соромтеся контактувати зі мною за емейлом nikant25@gmail.com.

Прапори Швеції та України сполучені в один прапор по діагоналі