Після отримуєте посвідку на проживання у Швеціï

Опубліковано .

Права та можливості після отримання посвідки на проживання у Швеціï відповідно до Директиви Європейського Союзу про масових біженців.

Якщо вам надано дозвіл на проживання відповідно до Директиви ЄС про біженців, ваш дозвіл на проживання діє до 4 березня 2023 року. Якщо до цього часу ситуація з безпекою в Украïні не покращиться, Міграційна служба Швеціï може ухвалити рішення про продовження посвідки на проживання.

Отримана вами картка посвідки на проживання (UT-kort) показує, що у вас є дозвіл на проживання у зв'язку з тимчасовим захистом і що ви маєте право на роботу у Швеціï.

Також ця карта показує, що ви маєте право на підтримку відповідно до Закону про прийом прохачів притулку та інших осіб (LMA), що означає, що ви маєте право на житло та фінансову підтримку від Шведськоï міграційноï служби. Ця карта також дає право на нижчу ціну для медичного обслуговування та придбання ліків в аптеці за рецептом.

Право на працю

У віці 16 років і більше ви маєте право на роботу. Ви можете звернутися до Державноï служби зайнятості Швеціï за допомогою у пошуку роботи.

Якщо ви знайшли роботу та хочете відкрити рахунок у банку, вам потрібен координаційний номер. Також читайте про право на роботу у Швеціï.

Житло

Ви можете організувати своє проживання самостійно або отримати допомогу у розміщенні Шведського міграційноï служби.

Якщо ви вирішите організувати своє проживання самостійно, доведеться платити за оренду самостійно. Не забудьте повідомити Шведськоï міграційноï служби свою адресу, якщо ви самостійно домовляєтеся про проживання. Зверніть увагу, що Шведська міграційна служба має список житлових районів із соціальними та економічними проблемами. Будь-хто, хто вирішить жити в такому районі, може втратити право на фінансову підтримку з боку Шведського міграційного управління.

Ви можете заявити, що вам потрібна допомога з житлом, при подачі заяви на отримання посвідки на проживання.

При отриманні допомоги з житлом від Шведськоï міграційноï служби ви не можете вибирати житло. Шведська міграційна служба орендує різноманітні типи житла. Це може бути квартира, де ви можете готувати собі ïжу, кімната, де ви ділите кухню з багатьма іншими або більш просторе приміщення, де ïжа подається в спільній ïдальні.

Будь-хто, хто живе в одному з будинків Шведського міграційного управління, може розраховувати на проживання в одній кімнаті з іншими людьми. У сім'ï завжди є своя кімната. Самотні люди можуть ділити кімнату з іншими людьми тієï самоï статі.

Ви можете мати право на житло, адаптоване до ваших потреб, якщо ви перебуваєте в особливо вразливому положенні. Це може, наприклад, ставитися до тих, хто має інвалідність, страждає на фізичне або психічне захворювання, до вагітних і до людей похилого віку. Якнайшвидше повідомите Шведську міграційну службу про своï потреби, для того що вони знайшли безпечне і зручне для вас житло.

Охорона здоров'я

Наявність тимчасового посвідки на проживання відповідно до Директиви про масове біженця, дає право кожному дорослому на невідкладну медичну допомогу, невідкладну стоматологічну допомогу та медичний догляд, який не може чекати. Служба охорони здоров'я вирішує, яка допомога не може чекати.

Діти та молоді люди віком до 18 років мають право на таке ж медичне та стоматологічне обслуговування, як і інші діти, які проживають у Швеціï. Догляд в основному безкоштовний для дітей, але він може змінюватись в залежності від того, де ви живете. Ліки для дітей є безкоштовними, якщо у вас є рецепт від лікаря.

Якщо ви захворіли, отримали травму або психічно хворі, слід спочатку звернутися в медичний центр (поліклініку). Вам потрібно записатися на прийом перед відвідуванням медичного центру. Ви маєте право на перекладача під час зустрічі з медичними працівниками. Під час запису на прийом повідомите, що вам потрібен перекладач.

Школа для дітей

Ваша дитина має право ходити до школи. Школа безкоштовна, і всі діти ходять до початковоï школи протягом десяти років. Після закінчення початковоï школи більшість молодих людей навчаються у гімназіï, де готуються до вступу до вищих навчальних закладів чи освоюють професію.

Муніципалітет, в якому ви живете, гарантує, що ваша дитина отримає місце у школі. Зв'яжіться з муніципалітетом, в якому ви живете, та повідомте ïм, що ви хочете, щоб ваші діти ходили до школи.

Оригінальна інформація міграційноï служби Швеціï шведською мовою.

Контакт для допомоги